Текущее время: 23 июн 2018, 23:43

Часовой пояс: UTC + 2 часа
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 21 ]  На страницу 1, 2, 3  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Mesh Dish Channel Master 3.7m
Новое сообщениеДобавлено: 27 июл 2017, 22:51 
Не в сети
Участник DX клуба satdx.2ua.in.ua

Зарегистрирован: 21 мар 2017, 09:56
Сообщения: 29
Створив нову тему за "рідною" назвою антени, - саме як вона ідентифікується в каталогах та на сайті виробника коротеньку історію у фотографіях та коментарях буде подано далі. :)
Власне постараюсь викласти в хронологічному порядку, проте якщо щось пригадуватиметься в процесі викладу, то можливо хронологія частково порушуватиметься, з що звиняйте, часу пройшло вже трохи, дещо забулось , дещо тепер виглядає інакше.

Создал новую тему по "родной" названием антенны - именно как она идентифицируется в каталогах и на сайте производителя коротенькую историю в фотографиях и комментариях будут представлены далее. :)
Собственно постараюсь выложить в хронологическом порядке, однако если что-то пригадуватиметься в процессе изложения, то возможно хронология частично подниматься, с которым извините, времени прошло уже несколько, несколько забылось, несколько теперь выглядит иначе.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: Mesh Dish Channel Master 3.7m
Новое сообщениеДобавлено: 27 июл 2017, 23:25 
Не в сети
Участник DX клуба satdx.2ua.in.ua

Зарегистрирован: 21 мар 2017, 09:56
Сообщения: 29
Все почалося з того, що надокучило "лазити" туди-сюди по Ku діапазону і захотілось спробувати діапазон C, подивитись що там є, що може прийматись і що звідтіля можна реально "витягнути".
Початково задум був знайти щось на кшталт Prodelin Channel Master пластик чи Andrew, само-собою все більше 3 м. Однак, нічого толкового на очі не попадалось, а якщо й було то ціни захмарні, ому вирішено було спробувати звернути увагу на сітки. Власне вона просто попалась на одному з форумів. Чому вибір впав саме на цей "девайс", напевно просто спрацювала інтуїція, що треба брати, хоча вигляд антени не надто був "шикарний".
Власне сама конструкція антени її стан та характеристики давали змогу, в перспективі, експериментувати з початковим матеріалом.
Таким чином, було вирішено брати цю антену. В результаті було придбано не тільки "набір" первинних конструктивних матеріалів для подальшого розвитку "творчої" діяльності, але й було здійснено найбільше придбання - хорошого фахівця, консультанта і просто людини - власника антени, з котрим і надалі підтримуються дружні відносини. Водночас, в процесі демонтажу антени, підготовки її до транспортування до комплекту увійшли мачта, двигуни, а також елементи управління, виготовленні під "захцянки" експерименту. :) :)
Демонтаж антени та підготовка її до транспортування тривали з 15 до 21 години, ппрактично без перерв і перекурів.Демонтували 3 людей.
Сама антена, є спадок 90-х років початку ери супутникового телебачення в Україні. Виготовлені були ці антени для Азійських піщаних регіонів, що й значною мірою обумовлює її "сіткову" конструкцію. Певну популярність такі антени мають і на Американському континенті у фірмах як займаються здачею в оренду антен. Вочевидь обумовлено це легкістю конструкції і відносною простотою монтажу і демонтажу.

Все началось с того, что надоело "лазить" туда-сюда по Ku диапазона и захотелось попробовать диапазон C, посмотреть что там есть, что может приниматься и оттуда можно реально "вытянуть".
Изначально замысел был найти что-то вроде Prodelin Channel Master пластик или Andrew, само собой все более 3 м. Однако, ничего толкового на глаза не попадалось, а если и было то цены заоблачные, ом решено было попробовать обратить внимание на сетки. Собственно она просто попалась на одном из форумов. Почему выбор пал именно на этот "девайс", наверное просто сработала интуиция, что надо брать, хотя вид антенны не слишком был "шикарный".
Собственно сама конструкция антенны ее состояние и характеристики позволяли, в перспективе, экспериментировать с исходным материалом.
Таким образом, было решено брать эту антенну. В результате было приобретено не только "набор" первичных конструктивных материалов для дальнейшего развития "творческой" деятельности, но и было осуществлено крупное приобретение - хорошего специалиста, консультанта и просто человека - владельца антенны, с которым и в дальнейшем поддерживаются дружеские отношения. В то же время, в процессе демонтажа антенны, подготовки ее к транспортировке в комплект вошли мачты, двигатели, а также элементы управления, изготовлении под "захцянки" эксперимента. :) :)
Демонтаж антенны и подготовка ее к транспортировке продолжались с 15 до 21 часа, ппрактично без перерывов и перекурив.Демонтувалы 3 человека.
Сама антенна, есть наследство 90-х начале эры спутникового телевидения в Украине. Изготовлены были эти антенны для Азиатских песчаных регионов, и в значительной степени обусловливает ее "сетевое" конструкцию. Определенную популярность такие антенны имеют и на Американском континенте в фирмах как занимаются сдачей в аренду антенн. Очевидно обусловлено это легкостью конструкции и относительной простотой монтажа и демонтажа.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: Mesh Dish Channel Master 3.7m
Новое сообщениеДобавлено: 27 июл 2017, 23:29 
Не в сети
Участник DX клуба satdx.2ua.in.ua

Зарегистрирован: 21 мар 2017, 09:56
Сообщения: 29
Отже, після "невеличкого" вступу" можна перейти безпосередньо до самого учасника оповіді"

Итак, после "небольшого" вступления "можно перейти непосредственно к самому участника повествования"

[url=http://forumimage.ru/show/105714905]Изображение
[/url]

Изображение

Так виглядала продукція американського виробника після демонтажу.

Так выглядела продукция американского производителя после демонтажа.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: Mesh Dish Channel Master 3.7m
Новое сообщениеДобавлено: 27 июл 2017, 23:41 
Не в сети
Участник DX клуба satdx.2ua.in.ua

Зарегистрирован: 21 мар 2017, 09:56
Сообщения: 29
Відсотків 30% сітки антени були пошкоджені, хоча слід зауважити, що цілковито відсутніх, чи таких які не могли б бути певним чином відновлених елементів не було. Проте, було вирішено замінити всі сітки на щось з більшою відбиваючою площею, водночас з наскільки можливо зменшеною парусністю.
Розглядались варіанти просічно-витяжної сітки. Проте, дане рішення було відкинути з огляду на "нестандартність її розмірів і потребу щось"лямпічити", а також слабку придатність прийому в Ku діапазоні. Наступним варіантом (чи радше ідеєю) було використанні нержавійки, ожднак це варіант було забраковано з огляду на вагу даного металу. І врешті решт вибір випав на використання певного різновиду перфорованого алюмінію. За основу було взято саме дюраль Д16Т, як доволі "жорсткий" і легкий матеріал. Решти видів алюмінію бали відкинуті, оскільки видались надто м"якими для такої конструкції.

Отже, було отримано наступні конструктивні елементи антени:

Процентов 30% сетки антенны были повреждены, хотя следует заметить, что полностью отсутствующих или таких которые не могли бы быть определенным образом восстановленных элементов не было. Однако, было решено заменить все сетки на то с большей отражающей площадью одновременно с насколько возможно уменьшенной парусностью.
Рассматривались варианты просечно-вытяжной сетки. Однако, данное решение было отбросить учитывая "нестандартность ее размеров и потребность что-то" лямпичиты ", а также слабую пригодность приема в Ku диапазоне. Следующим вариантом (скорее идеей) было использовании нержавейки, ожднак это вариант был забракован учитывая вес данного металла. и наконец выбор пал на использование определенного вида перфорированного алюминия. За основу был взят именно дюраль Д16Т, как довольно «жесткий» и легкий материал. Остальных видов алюминия баллы отвергнуты, поскольку показались слишком м "которым для такой конструкции.
Итак, были получены следующие конструктивные элементы антенны:


Изображение


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: Mesh Dish Channel Master 3.7m
Новое сообщениеДобавлено: 28 июл 2017, 21:34 
Не в сети
Участник DX клуба satdx.2ua.in.ua

Зарегистрирован: 21 мар 2017, 09:56
Сообщения: 29
Продовжимо оповідь про переродження антени. :)
На попередньому фото пелюстки як мали замінити "штатну" сітку. Виготовлялись вони за кресленням, проте в процесі виготовлення прийшлось вносити уточнення відповідно первинному шаблону - сітки, позаяк креслення не цілком відповідало потребам. Відразу зауважу, що товщина матеріалу була обрана 1.2 мм. (Така товщина матеріалу давала змогу витримати потрібну жорсткість дзеркала антени, витримувати пориви вітру, що підтвердилось того ж дня як її поставили, а також без зайвих проблем "посадити" в пази ребер конструкції.
Виготовлені пелюстки потребували очищення від заводської змазки перед фарбуванням.
Загалом для очищення від змазки та обезжирення дюралюмінію рекомендується суміш з багатьох хімічних складників в певних пропорціях і тривалий технологічний процес. Звичайно, що в "домашніх" умовах ані даних складників немає, ані бажання займатись технологією промислового очищення металу не було бажання, тому були використані одночасно та почергово такі хім. засоби: "Чистюня" аерозоль, "Gala" - порошок (частково була спроба замінити "Sarma" порошком, однак даний засіб не так якісно відмиває і потребує значної кількості води, оскільки залишає після себе "дрібний пил") а також гелеподібний засіб для очищення кухонних плит. Все це наносилось на метал, витримувалось згідно інструкції, розтиралось по поверхні звичайною шваброю і потім змивалось значною кількістю води за допомогою міні-мийки. Таким чином було витрачено кожного засоби по 2 упаковки для двостороннього обезжирення пелюсток.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: Mesh Dish Channel Master 3.7m
Новое сообщениеДобавлено: 28 июл 2017, 22:32 
Не в сети
Участник DX клуба satdx.2ua.in.ua

Зарегистрирован: 21 мар 2017, 09:56
Сообщения: 29
Наступним етапом безумовно стало очищення елементів каркасу від старої фарби. тут все було трохи простіше, оскільки частина фарби з алюмінієвих елементів просто відлущувались чи руками чи за допомогою тонкого шпателя, а те що не піддавалось такому способу очищенню, очищувалось за допомогою 647 розчинника, який прекрасно "підривав" фарбу. після застосування розчинника для очищення елементів каркасу, вони водночас були підготовлені до фарбування. Отже настала врешті-решт черга привести до людського вигляду всі елементи антени.
Для цього, за порадою Віталіка, було використано фарбу НЦ-132, щоправда не білого а сірого кольору, з додаванням білої. задля отримання бажаного сірого відтінку. Єдине застереження тим хто захоче скористатись готовою кольорованою вже фарбою бажано відразу після придбання перемішувати її в магазині за допомогою шейкера, оскільки пігмент добряче осідає і перемішати її руками доволі проблематично, або ж займе багато часу і фізичних зусиль.
підготовлені пелюстки антени, після обезжирення побутовою хімією було. безпосередньо перед фарбування повторно обезжирено розчинником 647.
Далі розпочався один з "найскладніших етапів" оскільки приміщення для фарбування не було а все робилось на відкритому повітрі, до того ж як на зло того дня був немалий вітерець і сонце. всі ці погодні фактори доволі ускладнювали процес фарбування, надто "первинного" алюмінію пелюсток, який добре виконуав роль дзеркала і непогано засвічував очі. а поєднання запаху фарби, розчинника та гулу компресора впродовж дня додавали особливого "шарму" до процесу.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: Mesh Dish Channel Master 3.7m
Новое сообщениеДобавлено: 28 июл 2017, 22:48 
Не в сети
Участник DX клуба satdx.2ua.in.ua

Зарегистрирован: 21 мар 2017, 09:56
Сообщения: 29
Отже: конструктивні елементи антени фарбувались в два шари. перший шар грунт, висихання згідно інструкцій впродовж 2-х годин, а далі нанесення шару фарби. Для грунту було використано фарбу НЦ-132 розведену розчинником 646 (згодом і 674 оскільки принципової різниці між ними жодної, хоча запах останнього менш "ядучий") у співвідношенні 1:5. Вся скланість виявилсь в тому, що нанесення грунту такого кольору, в сонячну погоду, практично непомітно в процесі роботи. те що ти все ж таки погрунтував деталь стає зрозуміло тільки хв через 20 після часткового висихання, коли починає пропадати блиск "свіжої" дюралі і вона покривається легким матом (врешті-решт в процесі фарбування її крили всіма видами мату чи матування :) ).
Процес двостороннього грунтування та фарбування пелюсток тривав цілий дкень. решти було вирішено продовжити на наступний день, надавши можливість кращої полімеризацції фарби. Для фарбування використовувалась фарба розведена в пропорції 1:1 згідно інструкції на упакуванні. Власне така пропорція цілком нормальна, фарба лягає добре, рівномірно, напливи не утворюються
Наступні фото ілюструють результати фарбування та грунтування. Изображение
Изображение
Елементи каркасу було вирішено не грунтувати а відразу фарбувати в два шари.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Технічні засоби використані для фарбування: компресор Forte а також краскопульт, з об"ємом резервуару 400 гр. Витрати матеріалу на фарбування всіх конструктивних елементів антени склали: приблизно 3.5 кг сірої фарби, 0.8 кг білої а також 12 л розчинника (розчинник з урахуванням обезжирення елементів).


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: Mesh Dish Channel Master 3.7m
Новое сообщениеДобавлено: 29 июл 2017, 20:32 
Не в сети
Участник DX клуба satdx.2ua.in.ua

Зарегистрирован: 21 мар 2017, 09:56
Сообщения: 29
Чи не найважливіша деталь, яку було пропущено в попередньому описі технологічного процесу це характеристики самої пелюстки. Метал було перфоровано отворами d 2 mm з кроком між отворами 5mm тип перфорації 1b.
після завершення технологічних процесів з підготовки конструктивних елементів антени, увесь комплект було перенесено безпосередньо до місця збирання. Доведення всіх попередніх зусиль до логічного завершення здійснювалось безпосередньо поряд з місцем встановлення, що зумовлювалось перш за все складністю підйому антени з такою парусністю хоча й саме місце обране для збирання не надто пристосоване для таких робіт. але нічого не вдієш. Збирання конструкції розпочали з кріплення основних дуг до центрального кола, згодом зафіксували зібраний каркас двома основними кругами за допомогою 9 болтів. Болти "мебельні" з гладкою шляпкою та оснквадратом в основі. що дає змогу надійно фіксувати їх в посадкових місцях.
Изображение
Изображение


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: Mesh Dish Channel Master 3.7m
Новое сообщениеДобавлено: 29 июл 2017, 21:03 
Не в сети
Участник DX клуба satdx.2ua.in.ua

Зарегистрирован: 21 мар 2017, 09:56
Сообщения: 29
Після того як увесь каркас було зібрано розпочався процес наповнення його "змістом".
зважаючи на конструктивні особливості конструкції збирали сектори по 4 пелюстки, фіксуючи їх зовнішньою дугою в за допомогою болтів М8. Початок процесу демонструє прикріплене фото. на ньому видно закріплений каркас а також зібраний і скріплений зовнішньою дугою перший сектор антени.Изображение
В процесі "змістовного" наповнення каркасу активно використовувалась гумова киянка, для того щоб надійно посадити пелюстки в пази ребер та для точного доведення їх до центру антени. (тут головне не перестаратись з силоюю і частотою використання даного інструменту, щобне пошкодити тонкий дюралюміній)
Наступне фото демонструє лементи кріплення зовнішніх дуг.Изображение
Поступово антена набирала свої обрисів.
Изображение
Приблизно десь після годин 7 роботи вона нарешті набула завершеного вигляду і стала на щось таки подібна: :) Изображение
Изображение
В центрі фіксуючого круга видно 4 болти за допомогою яких антена згодом кріпитиметься до мачти, а тако по колу видно кріпильні елементи внутрішнього каркасу до антени і елементи котрі з2єднують дуги між собою.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: Mesh Dish Channel Master 3.7m
Новое сообщениеДобавлено: 29 июл 2017, 21:48 
Не в сети
Участник DX клуба satdx.2ua.in.ua

Зарегистрирован: 21 мар 2017, 09:56
Сообщения: 29
Фото цього блоку повідомлення демонструють "прозорість" антени, її вигляд зі зворотнього боку, а також розташування додаткових дуг жорсткості. Дуги вставляються в ті ж пази куди й пелюстки і легенько доводимо до остаточного місця за допомогою важливого інструменту гумової киянки. Тут теж потрібно мати "чуття" в руках, щоб не переборщити. Згодом, коли дуги зайняли свої місця. їх закріпили і з"єднали з пластинами за допомогою заклепок. Власне тут особливих проблем не виникло, оскільки їх можна було дістати з-зовні не надто напружуючись.
Изображение - Вигляд знизу.

Изображение - Вигляд дуг жорсткості.


Изображение - "Прозорість" антени.

Изображение — Вигляд перфорації антени зблизька


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 21 ]  На страницу 1, 2, 3  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Template made by DEVPPL -
Рекомендую создать свой форум бесплатно на http://4admins.ru

Русская поддержка phpBB